Jeton Kart Nedir?

1.pngİnternet üzerinden alışveriş yapmak giderek daha güvensiz bir hal alıyor. İnternet üzerinden kredi kartlarıyla alışveriş yapan kullanıcılar, zaman zaman sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliyorlar. Bu durum özellikle kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalınması ve hızlı bir şekilde bu çalınan kart bilgileri üzerinden online alışveriş yapılması ile sonuçlanıyor. Bu tip çalıntı vakaları genellikle güvenlik seçenekleri yeterli olmayan internet siteleri üzerinde gerçekleşiyor. Hatta bazı internet siteleri sadece kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ele geçirmek üzere tasarlanmış durumda. Buradan çıkarılabilecek en önemli sonuç; kullanıcıların internet üzerinde yaptıkları alışverişlerde çok daha bilinçli bir şekilde hareket etmeleri gerektiği.

Online Alışverişin Güvenli Aracı Jeton

Tüketici istatistiklerine bakıldığında son yıllarda internet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük ölçüde arttığını görebiliyoruz. Tüketiciler zaman açısından tasarruf etmek istedikleri için çoğunlukla daha pratik uygulamalara yöneliyorlar. Bunlardan biri de kuşkusuz online alışveriş. Tüketicilerin online alışverişi tercih etmeleriyle birlikte birçok güvenlik riski ile karşı karşıya kaldıklarını söylemek mümkün. Bu riskleri minimize etmek için birçok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler:Mutlaka prestijli siteler üzerinden alışveriş yapın. Size güven vermeyen, şüpheli internet siteleri üzerinden hiçbir şekilde alışveriş yapmayın.
Güvenli siteler üzerinden alışveriş yaparken mutlaka ekran klavyesi kullanın.
Alışverişinizi onaylamanız için telefonunuza kısa mesaj gönderen ödeme sistemlerine sahip olan internet sitelerini tercih edin.
Tüm bu seçeneklerin dışında Jeton’yı kullanarak online alışveriş esnasında oluşabilecek tüm risklerin önüne geçebilir, riskleri sıfıra indirebilirsiniz.
Jeton, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kullanabileceğiniz bir sanal kart olarak tanımlanabilir. Jeton ile kişisel bilgilerinizi vermeden online ödeme yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde Jeton ile bütün problemleri sıfıra indirebilirsiniz.

2

Tüm Ödemelerinizde Jeton’yı Tercih Edebilirsiniz

E-ticaret, oyun, alışveriş, bilişim vb. sitelerde yapacağınız ödemeler için Jeton’yı kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız bir ödeme esnasında sitenin ödeme seçenekleri arasında Jeton’nın olup olmadığını inceleyin. İnternet sitelerinin ödeme seçeneklerine hızlı bir şekilde yerleştirilen Jeton giderek yaygınlaşıyor. Jeton’nın üzerinde 19 haneli bir sayı bulunuyor. Bu sayının haricinde hiçbir şekilde sizinle ilgili kişisel bilgiler yer almıyor. Bu sayede %100 güvenli bir alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Tek Kullanımlık Kartlar

Ön ödemeli bir kart olması itibariyle son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz. 16 haneli bir PİN sistemine sahip olan Jeton, tek kullanımlıktır. 10 €, 15 €, 20 €, 30 €, 40 €, 50 €, 60 €, 70 €, 100 €, 500 €, 1000 € vs. farklı farklı seçenekleri bulunan bu sanal karta belirli jeton karta sahip olmanız mümkün. Euro’daki iniş çıkışlardan dolayı anlık olarak Jeton fiyatları güncellenebiliyor. Tek kullanımlık bir kart olmasıyla internet üzerinden yapmak istediğiniz alışveriş tutarında bir Jeton satın almanız çok daha mantıklı olacaktır. Tek kullanımlık bir kart olması nedeniyle Jeton’ya para üstü almak mümkün olmuyor. Ayrıca tek kullanım gerçekleştikten sonra Jeton otomatik olarak imha ediliyor.İnternet üzerinde yer alan en güvenli ödeme seçeneklerinden biri olarak kullanıcılar arasında giderek yaygınlaşan Jeton ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Jeton kullanımı her geçen gün biraz daha artarken kurumsal firmalar da internet sitelerinde Jeton’yı bir ödeme seçeneği olarak ekliyorlar. Diğer sanal kartların aksine kullanıcıların hiçbir şekilde bilgilerini paylaşmayan Jeton, özellikle bu yönüyle dikkatlerini üzerine çekmiş durumda. Kredi kartı kullanımı ile ilgili çeşitli problemler yaşayan kullanıcılar bu sayede daha rahat bir alışveriş gerçekleştirebiliyor. Jeton satışı gerçekleştiren güvenli internet sitelerinden belli bir tutar karşılığında Jeton satın alabilir ve ücreti havale/EFT ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Jeton ile daha güvenli alışverişlere yelken açın!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s